טכנולוגיית ניטור מרחוק

טכנולוגית הניטור אושרה על ידי ה-FDA לזיהוי מוקדם של אירועים קליניים וכתחליף בטוח לבדיקת המטופל במרפאה. היא מאפשרת לרופא לעקוב אחר התקדמות המחלה ולהתערב בזמן על מנת למנוע את החמרתה.
הטכנולוגיה פותחה על ידי BIOTRONIK לפני למעלה מ-13 שנים ומשווקת במעל ל-60 מדינות בכל העולם. בישראל נכנסה הטכנולוגיה לשימוש בשנת 2010 ומאז ועד היום נהנים ממנה אלפי מטופלים.

זיהוי ואיתור מוקדם

מערכת הניטור מאפשרת זיהוי מוקדם של בעיות העלולות להתרחש ובכך מפחיתה אשפוזים ומאריכה את חיי הסוללה של המכשיר המושתל.

אבחון מהיר ויעיל

תסמינים המעידים על הפרעת קצב או שינוי במדדים יכולים להיבדק מרחוק על ידי מרפאת הקוצבים באמצעות כניסה למערכת הניטור הממוחשבת.

שקט נפשי

ניתן לנהל חיים רגילים ואף לטוס לחו"ל בידיעה שהלב מנוטר 24 שעות ביממה.

שומרים על הלב

מערכת הניטור מרחוק של BIOTRONIK הוכחה קלינית כמפחיתה אשפוזים ומפחיתה עד 50% תמותה בקרב החולים המושתלים (לחץ לקריאה נוספת על מחקר In Time).

אוטומטי וקל

מערכת הניטור מרחוק של BIOTRONIK אינה מצריכה כל פעולה אקטיבית מצד המטופל. הניטור מתרחש באופן אוטומטי יומיומי.

ניטור ביתי - BIOTRONIK Home Monitoring

שירות ניטור ומעקב מרחוק מאפשר לרופא לטפל בחולה מושתל מרחוק ועל בסיס יומיומי. השירות יכול להינתן לכל מטופל שבגופו מושתל/מוחדר מכשיר לבבי מתוצרת חברת BIOTRONIK. חלק עיקרי מתפקידם של קוצבי לב, דפיברילטורים או מכשירי א.ק.ג תת עורי הוא לחוש ולנתח את קצב הלב. במידה וקצב הלב אינו תקין, תתרחש התערבות טיפולית של המכשיר, בהתאם לסוגו. מכשירים אלו עורכים בדיקות עצמיות יומיומיות לאופן תפקודם ושומרים מידע רב בזיכרונם. מידע זה לרוב "נשלף" מהמכשיר כאשר המטופל מגיע לבדיקה במרפאת הקוצבים במסגרת בדיקות המעקב הסדירות. במהלך הבדיקה ניתן לקבל תמונת מצב על אופי תפקוד המכשיר המושתל ועל אירועים או הפרעות קצב שחלו בתקופה שבין בדיקות המעקב. 

כיום, ניתן לקבל את כלל הנתונים הנאספים במרפאות המעקב דרך שירות אינטרנטי מאובטח המשדר אותם באופן יומיומי אל הרופא המטפל. 

שירות ניטור ומעקב מרחוק- כיצד זה עובד?

המכשיר המושתל בגוף יכול לשדר את כל המידע המאוחסן בזיכרונו: שינויים בקצב הלב, הפרעות קצב, שינויים במדדי אי-ספיקה, שינויים במדדי האלקטרודות המושתלות ואף שינויים במצב הסוללה של המכשיר- כל אלו יכולים להישלח על בסיס יומי אל הרופא המטפל. הנתונים נשלחים אל משדר הנקרא CardioMessenger- משדר בגודל טלפון סלולרי אותו רצוי לשאת בתיק או בכיס במהלך היום ולהניח לצד המיטה בלילה. הנתונים היומיומיים עוברים בטכנולוגיית RF מהמכשיר המושתל אל המשדר ונשלחים בצורה אוטומטית אל מערכת ממוחשבת המבצעת עיבוד ושליחת הנתונים ישירות לאתר אינטרנט מאובטח. הרופא המטפל יכול להיכנס לאתר האינטרנט באמצעות סיסמא אישית ולצפות בנתונים שהתקבלו.

נוסעים לחו"ל? אנו ממליצים לא לשכוח  את משדר הניטור!

משדר לניטור מרחוק- ®CardioMessenger BIOTRONIK Home Monitoring

משדר נייד מסוג CardioMessenger®Smart הינו החדיש ביותר בהיסטוריית המשדרים מתוצרת חברת BIOTRONIK. כחברה שהביאה לעולם את כל נושא הניטור מרחוק החדשני, פיתחה BIOTRONIK משדר זה בהתאמה לסטנדרטים הטכנולוגיים בשוק מבחינת שימושיות ועיצוב. יתרונותיו של משדר נייד מסוג CardioMessenger®Smart באים לידי ביטוי בניידות שלו ובאופן היותו ידידותי למשתמש, בעל עיצוב מודרני ותצוגת LCD בדומה לסמארטפון. המשדר הנייד מתאים ומוכן לשימוש בבית וגם בדרכים. ניתן לשאת אותו בשהייה מחוץ לבית וללא צורך בחיבור לחשמל. הסוללה שלו מחזיקה כ-48 שעות ללא צורך בטעינה. המשדר ישלח את הנתונים לרופא המטפל במהלך הלילה, גם במידה ואינו מחובר לשקע חשמלי. יש להקפיד להניח את המשדר במהלך הלילה עד 2 מטרים מהמקום בו המטופל ישן.

מעקב בבית החולים במימון קופת החולים או מעקב 24/7 דרך חברת "שחל"

המעקב במסגרת מרפאת הקוצבים זמין ברוב בתי החולים בארץ, המעקב מתבצע על ידי גורם מוסמך בבית החולים ותחת בקרה רפואית מקצועית צמודה בשילוב שירות תמיכה ישיר של חברת ביוטרוניק.        

שירות המעקב מתבצע תחת ידיהם ועיניהם המקצועית של אנשי הצוות הרפואי וברובו מתקיים בשעות העבודה במחלקת הקוצבים הרלוונטית. כמו כן בחלק נרחב מבתי החולים, למטופלים המחוברים למערכת מרווחים את תקופת הביקורים ואף מבטלים הגעה לבית החולים לחלוטין, מה שמאפשר להקל על חיי היום יום בצורה משמעותית ונותן יתרון עצום בשמירה על שיגרת פעילות סדירה ללא הפרעות.

יש תחילה ליצור קשר עם קופת החולים בה אתם חברים ולבקש להתחבר למערכת הניטור הביתי של חברת ביוטרוניק, לאחר מכן ליצור קשר עם מרפאת הקוצבים בה אתם עוברים מעקב להסדרת תהליך הניטור,

אם אין ביכולת מרפאת הקוצבים שלכם לעשות מעקב סדיר ואתם מעוניינים בשירות הניטור הביתי רצוי לבקש כיסוי עבור משדר הניטור מהקופה ולהסדיר התקשרות מול חברת "שחל".

אנחנו זמינים תמיד לשאלות והכוונה, נשמח לשמוע מכם.

לאחר מאמצים רבים שילבנו כוחות עם חברת "שחל" במוקד חדשנות טכנולוגית המאפשר לכם להנות ממעקב 24 שעות ביממה במשך 7 ימים בשבוע המשלב שלל מסלולים של עזרה ראשונה ופינוי מהיר של מוקד החירום של חברת "שחל".

יצירת קשר עם חברת "שחל" תחת הקישור הבא:

 

לאחר התקשרות עם חברת "שחל" יש ליצור איתנו קשר לרכישת משדר הניטור הביתי המתקדם שלנו תחת הקישור הבא:

Biotronik Home Monitoring