טכנולוגיית ProMRI- מכשירים מותאמים לסריקת MRI

מושתלי BIOTRONIK יכולים לעבור סריקת MRI בבטחה!

טכנולוגיית ®ProMRI

חברת BIOTRONIK היא הראשונה בעולם בפיתוח טכנולוגיית ®ProMRI ומשתמשת בטכנולוגיה זו בכל מוצריה. לבחירת המוצר המושתל בגוף ישנה השפעה חשובה על הטיפול, בהווה ובעתיד. בבחירת קוצב לב, או דפיברילטור מושתל יש לקחת בחשבון לא רק את הטיפול האופטימלי בהפרעות קצב הלב, אלא גם אפשרויות אבחון וטיפול במחלות אחרות העלולות להתקיים בהווה ובעתיד.

עד לאחרונה, נמנעה הגישה לסריקות MRI עבור חולים עם מכשיר לבבי מושתל בשל היותו מורכב מחומרים מתכתיים שעלולים להינזק בסביבה בה פועל שדה מגנטי חזק כמו MRI. במקביל, הדמיית תהודה מגנטית (Magnetic Resonance) היא השיטה המועדפת לאבחון של רקמות רכות וחשובה בעיקר במצבים של סכנת חיים, כגון סרטן ומחלות של המוח.
בישראל ובעולם בכלל נרשם מספר הולך וגדל של סורקי MRI, במיוחד סורקים בעצמה של 3.0 טסלה המספקים תמונות באיכות הגבוהה ביותר.

בטיחות בסריקת MRI

בדיקתן של המערכות המושתלות בסביבת MR נעשתה על פי תקן ISO מעודכן / TS 10,947 ותחת פיקוח של מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) בארה"ב והרשויות המוסמכות באירופה (אישור CE). מחקרים קליניים נוספים בוצעו כדי לספק ראיות נוספות על בטיחות בפרקטיקה קלינית. ראשונים היו קוצבי הלב של BIOTRONIK שהותאמו לסריקות MRI והושקו ביוני 2010.

BIOTRONIK הנה החברה הראשונה בעולם שהציעה מערכות ICD ו-CRT המאפשרות סריקות MRI. מאז אוקטובר 2013 מציעה BIOTRONIK גם מכשירי א.ק.ג.תת עוריים (ILR) עם טכנולוגית ®ProMRI. כיום, יותר מ-1,000,000 מכשירים ואלקטרודות ®ProMRI מושתלים בעולם. למעלה מחמש שנות ניסיון בינלאומי עם הטכנולוגיה המותאמת לביצוע בדיקות MRI עם קוצבי לבICDs (דפיברילטור מושתלומערכות CRT לטיפול באי ספיקת לב.

כיצד אוכל לדעת האם המכשיר שהושתל בגופי תואם לסריקת MRI?

חברת BIOTRONIK מציעה מגוון מוצרים עם טכנולוגית ®ProMRI הכולל מכשירים חד לשכתיים, דו לשכתיים ותלת לשכתיים, דפיברילטורים, קוצבי לב ומכשירי א.ק.ג. תת עורי. על מנת לברר האם המערכת המושתלת מותאמת לטכנולוגית ®ProMRI ניתן לבדוק האם בכרטיס הקוצב או הדפיברילטור מסומן X בתיבת "MR Scan" או לשאול את הרופא המטפל.
אפשרות נוספת- לבקר בכתובת  www.promricheck.com ולהכניס את הפרטים המבוקשים. המערכת הממוחשבת תקבע האם מכשירך תואם לסריקות MRI ואף תנפיק מסמך הנחיות לביצוע הסריקה בבטחה.